Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Kategoria

Systemy oddymiania

Gdy w budynku dojdzie do wybuchu pożaru, o bezpieczeństwie znajdujących się wewnątrz osób w ogromnej mierze przesądzi system oddymiania. To właśnie on ma na celu wyprowadzenie ze środka trującego dymu i innych, powstających podczas spalania związków. Dzięki prawidłowo działającemu i profesjonalnemu systemowi oddymiania możliwa stanie się bezpieczna ewakuacja. System oddymiania jest dlatego jednym z niezbędnych elementów wyposażenia budynku przy jego odbiorze technicznym. Aby spełniał on swoje funkcje i cechował się niezawodnością, powinien zostać opatrzony odpowiednimi certyfikatami oraz pochodzić od renomowanych producentów. Nie bez znaczenia pozostaje także fachowy montaż instalacji. Profesjonalna sterownia odpowiada za prawidłową, płynną pracę całego systemu.

Gdzie stosuje się systemy oddymiania?

Systemy oddymiania to jedne z najważniejszych instalacji w budynku. Ze względu na funkcje, jakie spełniają, są niezbędne m.in. na halach produkcyjnych, magazynowych, przemysłowych, w szpitalach, szkołach, galeriach handlowych, biurach, placówkach bankowych, kinach, budynkach mieszkalnych. Powinny znaleźć się we wszystkich tych miejscach, z których każdego dnia korzystają liczne grupy osób.

Z czego składają się systemy oddymiania?

Podstawowe elementy wchodzące w skład systemu oddymiania to przede wszystkim:

 • Czujniki dymu
 • Centrala oddymiania
 • Przyciski oddymiania

Są to urządzenia pozwalające na sterowanie klapami i oknami oddymiającymi oraz napowietrzającymi, czyli grawitacyjnym systemem oddymiania.

Każdy podstawowy zestaw może zostać rozszerzony o dodatkowe elementy, takie jak m.in.:

 • Czujniki pogodowe,
 • Funkcja przewietrzania,
 • Siłowniki do okien/drzwi napowietrzających

W DOOR24 zapewniamy kompleksowe wsparcie przy wyborze systemów oddymiania. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących naszych rozwiązań zapraszamy do kontaktu: biuro@door24.pl Telefon: +48 796 393 649

Jak działają systemy oddymiania?

System oddymiania uruchamia się automatycznie w momencie, w którym dojdzie do wybuchu pożaru w budynku. Za uruchomienie systemu oddymiania odpowiadają czujniki dymu, przyciski oddymiania lub zewnętrzne urządzenia (urządzenia wyzwalające). Wtedy też ma miejsce samoczynne otwarcie klap lub/i okien oddymiających wyposażonych w napęd, przez które dym i ciepło będą mogły wydostać się na zewnątrz. W chwili wystąpienia pożaru dochodzi do wykorzystania efektu przeciągu.

Należy jednocześnie pamiętać, że o skuteczności działania systemu oddymiania zadecyduje nie tylko sama sterownia, ale i sposób rozmieszczenia okien, drzwi i klap oddymiających oraz napowietrzających. Muszą one zostać rozplanowane tak, aby zapewnić ochronę dróg ewakuacyjnych.

Systemy oddymiania w ofercie DOOR24

W naszej ofercie znajdują się systemy oddymiania dostępne w różnych konfiguracjach. Każdy z nich na życzenie naszych Klientów może zostać rozbudowany o dodatkowe elementy. Posiadamy zarówno układy proste, jak i bardziej zaawansowane, złożone. Liczba, czy rodzaj elementów w poszczególnych systemach oddymiania zostają zawsze uwarunkowane specyfiką danego budynku oraz nakładanymi na niego wymaganiami.

Nasza firma poza doborem i sprzedażą systemów oddymiania świadczy także usługi ich profesjonalnego montażu. Dajemy przez to gwarancję, że zainstalowana przez nas sterownia nie zawiedzie w najbardziej krytycznym momencie.

Dlaczego warto zdecydować się na systemy oddymiania DOOR24

Najwyższa jakość

Jeżeli mowa o jakości elementów składających się na systemy przeciwpożarowe i oddymiania, nie ma tu miejsca na żadne kompromisy. Dokładamy najwyższych starań, aby były to produkty trwałe, solidne, wydajne i niezawodne. Działające w różnych warunkach oraz odporne na czynniki zewnętrzne. Potwierdzeniem ich najwyższej jakości są nadane im certyfikaty oraz atesty.

Certyfikaty

Aby systemy oddymiania mogły zostać wykorzystane w budynkach użyteczności publicznej, konieczne jest spełnienie przez nie licznych wymagań w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Każdy z dostępnych w naszym sklepie modeli został opatrzony:

 • Krajowym Certyfikatem Stałości Właściwości Użytkowych
 • Krajową Deklaracją Właściwości Użytkowych
 • Krajową Oceną Techniczną
 • Atestem Higienicznym

Nasze systemy oddymiania są zgodne z wymogami europejskimi, dlatego znajdują swoje zastosowanie również w innych państwach na terenie Europy.

Bogaty wybór rozwiązań

Nasze systemy oddymiania występują w rozmaitych konfiguracjach, zarówno podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych, rozbudowanych. Mogą dzięki temu efektywnie obsługiwać różne przestrzenie, bez względu na ich metraż. Najwyższa jakość i niezawodność wykonania w połączeniu z profesjonalnym montażem gwarantują maksymalne bezpieczeństwo w chwili pojawienia się zagrożenia.

Kompleksowość usług

Priorytetem pozostaje dla nas zagwarantowanie naszym Klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa na wypadek wystąpienia pożaru. Właśnie z tego względu jesteśmy wyspecjalizowani w świadczeniu wszystkich usług związanych ze stolarką przeciwpożarową i systemami oddymiania. W DOOR24 zapewniamy:

 • Doradztwo i pomoc przy wyborze systemów oddymiania
 • Wykonanie systemów oddymiania zgodnie z ustalonymi założeniami
 • Montaż systemów oddymiania
 • Konserwację oraz serwis systemów oddymiania

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – jesteśmy od tego, aby od podstaw pomóc Państwu w zagwarantowaniu maksymalnego bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia pożarem. biuro@door24.pl Telefon: +48 796 393 649