Wyświetlanie jednego wyniku

Kategoria

Okna i drzwi napowietrzające

W chwili wybuchu pożaru o bezpieczeństwie osób przebywających we wnętrzu zadecyduje nie tylko sama stolarka przeciwpożarowa, ale także systemy napowietrzająco-oddymiające. Rozwiązania w postaci okien i drzwi napowietrzających dbają o właściwą cyrkulację powietrza we wnętrzu. Ich montaż ma na celu napowietrzanie przestrzeni, w wyniku czego dochodzi do grawitacyjnego odprowadzenia groźnego dymu na zewnątrz. Dzięki temu drogi pożarowe pozostają czyste, co pozwala na bezpieczną ewakuację. W ofercie DOOR24 przygotowaliśmy dla Państwa wszystkie elementy i urządzenia niezbędne w stworzeniu kompletnego, niezawodnego systemu napowietrzająco-oddymiającego.

Gdzie stosuje się okna i drzwi napowietrzające?

Okna i drzwi napowietrzające są montowane zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i budynkach mieszkalnych. Znajdują się przede wszystkim na korytarzach, klatkach schodowych, holach, w blokach, szkołach, szpitalach, biurowcach, czy obiektach administracyjnych.

Jak działa system napowietrzający?

Zadaniem okien i drzwi napowietrzających jest zapewnienie płynnego i szybkiego przepływu powietrza w razie wystąpienia zagrożenia pożarowego. Okna i drzwi napowietrzające są dlatego montowane najczęściej na dolnych kondygnacjach budynku. W momencie wybuchu pożaru, wraz z klapami lub oknami dymowymi tworzą tzw. korytarz powietrzny, który odprowadza niebezpieczny dym na zewnątrz budynku. Znajdujące się na dole otwory napowietrzające pozwalają na napływ do wnętrza chłodnego powietrza. Te z kolei wypiera dymy i ciepło ku górze. Następnie zostają one wyprowadzone poza budynek przez znajdujące się wyżej okna i klapy dymowe/oddymiające.

Okna i drzwi napowietrzające mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Rekomendowanym rozwiązaniem jest oczywiście otwieranie otworów automatycznie, poprzez zintegrowanie ich z odpowiednim napędem.

Automatyczne drzwi i okna napowietrzające wymagają przede wszystkim: centrali sterującej, napędu drzwiowego, modułu przekaźnikowego i sekwencyjnego, rygla elektromechanicznego, elektrozamka oraz puszki przyłączeniowej przeciwpożarowej.

Okna i drzwi napowietrzające w ofercie DOOR24

W ofercie DOOR24 dysponujemy następującymi rodzajami drzwi napowietrzających:

 • Jednoskrzydłowymi
 • Dwuskrzydłowymi
 • Ze skrzydłem biernym lub czynnym
 • Sterowanymi ręcznie lub automatycznie

Okna napowietrzające w naszym asortymencie to natomiast modele:

 • Uchylane (na zewnątrz, do wewnątrz, dolną częścią na zewnątrz)
 • Rozwierane (do wewnątrz i na zewnątrz)
 • PCV lub aluminiowe
 • Sterowane ręcznie lub automatycznie

Stolarka systemów napowietrzających jest wykonywana i dobierana na podstawie informacji przesłanych przez Klienta lub na podstawie projektu systemu oddymiania sporządzonego dla konkretnego budynku.

Specjaliści DOOR24 pomogą Państwu w wyborze najlepszych, zindywidualizowanych rozwiązań. Zapraszamy do kontaktu biuro@door24.pl Telefon: +48 796 393 649

Urządzenia systemu oddymiania w ofercie DOOR24

W DOOR24 poza samymi oknami i drzwiami napowietrzającymi, zapewniamy także wszystkie pozostałe urządzenia składające się na kompletny system napowietrzająco-oddymiający. To przede wszystkim elementy takie jak:

 • Klapy i okna dymowe
 • Czujniki dymu
 • Centrale oddymiania
 • Napędy elektryczne
 • Przyciski oddymiania
 • Świetliki, klapy wentylujące

Dlaczego warto zdecydować się na okna i drzwi napowietrzające DOOR24

Najwyższa jakość

Jeżeli mowa o jakości elementów składających się na systemy przeciwpożarowe i napowietrzająco-oddymiające, nie ma tu miejsca na żadne kompromisy. Dokładamy najwyższych starań, aby były to produkty trwałe, solidne, wydajne i niezawodne. Działające w różnych warunkach oraz odporne na czynniki zewnętrzne. Potwierdzeniem ich najwyższej jakości są nadane im certyfikaty oraz atesty.

Certyfikaty

Aby okna i drzwi napowietrzające mogły zostać wykorzystane w budynkach użyteczności publicznej, konieczne jest spełnienie przez nie licznych wymagań w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Każdy z dostępnych w naszym sklepie modeli został opatrzony:

 • Krajowym Certyfikatem Stałości Właściwości Użytkowych
 • Krajową Deklaracją Właściwości Użytkowych
 • Krajową Oceną Techniczną
 • Atestem Higienicznym

Nasze okna i drzwi napowietrzające są zgodne z wymogami europejskimi, dlatego znajdują swoje zastosowanie również w innych państwach na terenie Europy.

Bogaty wybór rozwiązań

Nasze okna i drzwi napowietrzające pozostają kompatybilne z różnymi rodzajami budynków. Ze względu na zróżnicowany wybór rozwiązań, mogą znaleźć zastosowanie w każdym obiekcie. Jest to stolarka o różnych wymiarach, sposobach sterowania i użytkowania. Wyróżnia się ponadto nienaganną estetyką, dzięki czemu poza bezpieczeństwem na wypadek pożaru, okna i drzwi napowietrzające dbają również o wysokie walory wizualne budynku.

Kompleksowość usług

Priorytetem pozostaje dla nas zagwarantowanie naszym Klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa na wypadek wystąpienia pożaru. Właśnie z tego względu jesteśmy wyspecjalizowani w świadczeniu wszystkich usług związanych ze stolarką przeciwpożarową i systemami napowietrzająco -oddymiającymi. W DOOR24 zapewniamy:

 • Doradztwo i pomoc przy wyborze okien i drzwi napowietrzających
 • Wykonanie okien i drzwi napowietrzających zgodnie z ustalonymi założeniami
 • Montaż okien i drzwi napowietrzających
 • Konserwację oraz serwis okien i drzwi napowietrzających

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – jesteśmy od tego, aby od podstaw pomóc Państwu w zagwarantowaniu maksymalnego bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia pożarem. biuro@door24.pl Telefon: +48 796 393 649