Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Kategoria

Klapy dymowe oddymiające

Jednym z rozwiązań oferowanych w ramach stolarki przeciwpożarowej są klapy dymowe/oddymiające. Klapy oddymiające stanowią niezwykle istotny, kluczowy element ochrony przeciwpożarowej. To właśnie one pozwalają na odprowadzanie grawitacyjne dymu oraz ciepła w sytuacji pojawienia się ognia. Obecność klap dymowych zmniejsza ryzyko zatrucia się dymem, który przypomnijmy, jest największym zagrożeniem podczas pożaru! Klapy oddymiające stanowią także drogę „ucieczki” ciepła z wnętrza budynku. Wysoka temperatura staje się niebezpieczna nie tylko dla zdrowia ludzkiego, ale i całej konstrukcji budynku – może doprowadzić do jej poważnych uszkodzeń. Właśnie dlatego w ofercie DOOR24 nie mogło zabraknąć profesjonalnych systemów oddymiania, znacząco podnoszących bezpieczeństwo osób przebywających w obiekcie w trakcie wybuchu pożaru.

Gdzie stosuje się klapy dymowe/oddymiające?

Klapy dymowe, jako element systemu oddymiania, są montowane na dachach budynków. Zarówno płaskich, jak i tych, występujących pod nachyleniem. Wykorzystuje się je przede wszystkim na halach produkcyjnych i przemysłowych, w magazynach, galeriach handlowych, zakładach, czy biurach. Klapy dymowe znajdują swoje zastosowanie także w obiektach mieszkalnych – blokach, hotelach.

Jaką funkcję spełniają klapy dymowe/oddymiające?

Klapy dymowe w sytuacji zagrożenia pożarem stanowią drogę dla wydostania się na zewnątrz budynku śmiertelnie niebezpiecznego dymu oraz ciepła. Są to czynniki zagrażające zarówno zdrowiu ludzkiemu, jak i mogące naruszyć konstrukcję całego obiektu. W codziennym użytkowaniu klapy oddymiające spełniają również inną funkcję. Służą wentylacji dużych pomieszczeń i powierzchni, przyczyniając się do zachowania w nich przyjaznych, zdrowych i bezpiecznych warunków. Zapewniają także ich bardzo dobre nasłonecznienie. W naszej ofercie znalazły się ponadto klapy dymowe z funkcją wyłazu na dach. Zwiększa ona użytkowość samej klapy, a przy tym zapewnia większe bezpieczeństwo w chwili wystąpienia pożaru.

Jak wybrać klapy dymowe/oddymiające?

Przy wyborze klap dymowych konieczne jest zwrócenie uwagi na trzy zasadnicze kwestie:

 1. Rozmiar (powierzchnię czynną oddymiania) i ilość – rozmiar i ilość klap dymowych muszą zostać dopasowane do przestrzeni, na jakiej mają się one znaleźć. Konieczne jest także zapewnienie zgodności z wymaganiami i warunkami konkretnego obiektu.
 2. Sposób sterowania – w ofercie DOOR4 posiadamy klapy oddymiające sterowane:
  • · elektrycznie
  • · pneumatycznie
 3. Kąt nachylenia dachu – klapy oddymiające mogą zostać zamontowane na dachach płaskich lub z kątem nachylenia do 30 stopni (klapy stropowe). W przypadku dachów o dużym kącie nachylenia rekomendujemy natomiast klapy połaciowe.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy przy wyborze klap dymowych, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem +48 796 393 649

Klapy dymowe w ofercie DOOR24

W naszym asortymencie znalazły się klapy dymowe dedykowane różnym rodzajom obiektów – zarówno budynkom użyteczności publicznej, jak i mieszkalnym. Są to klapy oddymiające:

 • Jedno-, dwuskrzydłowe
 • O różnej powierzchni czynnej oddymiania
 • Sterowane elektrycznie lub pneumatycznie
 • Do dachów płaskich lub z występującym nachyleniem
 • Z funkcją wyłazu dachowego

Urządzenia systemu oddymiania w ofercie DOOR24

W DOOR24 poza samymi klapami dymowymi/oddymiającymi, zapewniamy także wszystkie pozostałe urządzenia składające się na kompletny system oddymiania. To przede wszystkim elementy takie jak:

 • Czujniki dymu
 • Centrale oddymiania
 • Napędy elektryczne
 • Przyciski oddymiania
 • Okna/drzwi napowietrzające oraz świetliki, klapy wentylujące

Dlaczego warto zdecydować się na klapy dymowe/oddymiające DOOR24?

Najwyższa jakość

Jeżeli mowa o jakości elementów składających się na systemy przeciwpożarowe i oddymiania, nie ma tu miejsca na żadne kompromisy. Dokładamy najwyższych starań, aby były to produkty trwałe, solidne, wydajne i niezawodne. Działające w różnych warunkach oraz odporne na czynniki zewnętrzne. Potwierdzeniem ich najwyższej jakości są nadane im certyfikaty oraz atesty.

Certyfikaty

Aby klapy dymowe/oddymiające mogły zostać wykorzystane w budynkach użyteczności publicznej, konieczne jest spełnienie przez nie licznych wymagań w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Każdy z dostępnych w naszym sklepie modeli został opatrzony:

 • Krajowym Certyfikatem Stałości Właściwości Użytkowych
 • Krajową Deklaracją Właściwości Użytkowych
 • Krajową Oceną Techniczną
 • Atestem Higienicznym

Nasze klapy dymowe/oddymiające są zgodne z wymogami europejskimi, dlatego znajdują swoje zastosowanie również w innych państwach na terenie Europy.

Bogaty wybór rozwiązań

Nasze klapy dymowe pozostają kompatybilne z różnymi rodzajami budynków. Ze względu na zróżnicowany wybór rozwiązań, mogą znaleźć zastosowanie w każdym obiekcie. Są to klapy o różnych powierzchniach czynnych oddymiania, przystosowane do dachów płaskich i z nachyleniami. W wersji jedno-, dwuskrzydłowej, sterowane elektrycznie lub pneumatycznie. Możemy również wyposażyć je w dodatkowe elementy, takie jak dysze powietrzne lub owiewki. Gwarantuje to idealne dopasowanie klap do wymagań każdego budynku i indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Kompleksowość usług

Priorytetem pozostaje dla nas zagwarantowanie naszym Klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa na wypadek wystąpienia pożaru. Właśnie z tego względu jesteśmy wyspecjalizowani w świadczeniu wszystkich usług związanych ze stolarką przeciwpożarową i systemami oddymiania. W DOOR24 zapewniamy:

 • Doradztwo i pomoc przy wyborze klap dymowych/oddymiających
 • Wykonanie klap dymowych/oddymiających zgodnie z ustalonymi założeniami
 • Montaż klap dymowych/oddymiających
 • Konserwację oraz serwis klap dymowych/oddymiających

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – jesteśmy od tego, aby od podstaw pomóc Państwu w zagwarantowaniu maksymalnego bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia pożarem.biuro@door24.pl Telefon: +48 796 393 649