Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Drzwi przeciwpożarowe jedno i dwuskrzydłowe

Kategoria

Drzwi przeciwpożarowe

Drzwi przeciwpożarowe to podstawowy element stolarki przeciwpożarowej, służący zapewnieniu należytej ochrony wszystkim osobom przebywającym w budynku w chwili wystąpienia zagrożenia pożarowego. Ich funkcją jest wyznaczenie stref pożarowych, umożliwiających ewakuację oraz dotarcie w bezpieczne miejsce. Ze względu na swoją konstrukcję, drzwi przeciwpożarowe zapobiegają także rozprzestrzenianiu się ognia i dymu przez określony czas.

Gdzie montuje się drzwi przeciwpożarowe?

Drzwi przeciwpożarowe to drzwi stosowane przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej. Ich obecność jest niezbędna w biurowcach, galeriach handlowych, na halach, magazynach, a także w szpitalach, hotelach, kinach, teatrach oraz wielu innych obiektach. W tym przypadku wymagania odnoszące się do rodzaju konkretnych drzwi przeciwpożarowych są regulowane dodatkowo przepisami prawa. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zdecydować się na montaż drzwi przeciwpożarowych również w domach mieszkalnych.

Drzwi przeciwpożarowe występują zarówno jako drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Drzwi przeciwpożarowe EI30, EI60, EI120

Podstawowe symbole, którymi zostają oznakowane drzwi przeciwpożarowe to EI30, EI60 oraz EI120. Oznaczenie EI dotyczy szczelności ogniowej oraz izolacyjności ogniowej.

 1. Drzwi przeciwpożarowe EI30 – gwarantują ochronę przed rozprzestrzenianiem się dymu i ognia przez czas maksymalny 30 minut.
 2. Drzwi przeciwpożarowe EI60 – gwarantują ochronę przed rozprzestrzenianiem się dymu i ognia przez czas maksymalny 60 minut.
 3. Drzwi przeciwpożarowe EI120 – gwarantują ochronę przed rozprzestrzenianiem się dymu i ognia przez czas maksymalny 120 minut.

Podstawowe wyposażenie drzwi przeciwpożarowych

O skuteczności i niezawodności drzwi przeciwpożarowych decyduje nie tylko konstrukcja samego skrzydła, ale przede wszystkim dodatkowe akcesoria ognioodporne. Drzwi dostępne w ofercie DOOR24 są dlatego wyposażone w:

 • zawias homologowany
 • kołek przeciwwagi
 • klamkę przeciwzaczepową przeciwpożarową
 • zamek zasuwowo-zapadkowy

Dzięki tym elementom jesteśmy w stanie zoptymalizować działanie każdych drzwi przeciwpożarowych. W połączeniu z prawidłowo zaprojektowanym planem ewakuacji budynku oraz profesjonalnym montażem drzwi przeciwpożarowe gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa.

*Drzwi przeciwpożarowe mogą posiadać również inne, dodatkowe funkcjonalności, np. próg opadający, samozamykacz ramieniowy, uszczelki wytłumiające.

Oferta drzwi przeciwpożarowych DOOR24

Mając na względzie przeróżną specyfikę budynków, w naszej ofercie przygotowaliśmy szereg indywidualnych rozwiązań z zakresu stolarki przeciwpożarowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować drzwi przeciwpożarowe do wymagań konkretnego obiektu. Zawsze uwzględniamy przy tym obowiązujące przepisy, przeznaczenie budynku oraz sposób jego eksploatacji. Każde realizowane zlecenie wymaga od nas spersonalizowanego projektu, zapewniającego maksymalne bezpieczeństwo i funkcjonalność oferowanych rozwiązań.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu:
biuro@door24.pl Telefon: +48 796 393 649

W DOOR24 posiadamy następujące modele drzwi przeciwpożarowych:

 • Jedno- oraz dwuskrzydłowe
 • Prawo-, lewostronne, rewersyjne (dwukierunkowe)
 • Stalowe, aluminiowe oraz drewniane
 • Z przeszkleniem pełnym i częściowym, bez przeszkleń
 • Dymoszczelne
 • Bezklasowe
 • Malowane
 • Wyposażone w specjalne mechanizmy i dodatkowe funkcjonalności (np. samozamykacze, uszczelki dymoszczelne, systemy zamknięć ogniowych)

W tym miejscu wyraźnie zaznaczamy również, że drzwi z przeszkleniami w żadnym stopniu nie wpływają na właściwości stolarki przeciwpożarowej. Gwarantują lepsze wrażenia wizualne oraz efekt przestronności, przy jednoczesnym zapewnieniu maksimum funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wybrać drzwi przeciwpożarowe DOOR24?

Najwyższa jakość

Drzwi przeciwpożarowe z naszej oferty są wykonywane z użyciem najnowszych innowacji technologicznych. Gwarantują doskonałą izolacyjność termiczną, zapobiegając wzrostowi temperatury za drzwiami powyżej 150˚C. Cechuje je także niepodatność na działanie czynników zewnętrznych, atmosferycznych oraz korozję.

Certyfikaty

Aby drzwi przeciwpożarowe mogły zostać wykorzystane w budynkach użyteczności publicznej, konieczne jest spełnienie przez nie licznych wymagań w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Każdy z dostępnych w naszym sklepie modeli został opatrzony:

 • Krajowym Certyfikatem Stałości Właściwości Użytkowych
 • Krajową Deklaracją Właściwości Użytkowych
 • Krajową Oceną Techniczną
 • Atestem Higienicznym

Nasze drzwi przeciwpożarowe są zgodne z wymogami europejskimi, dlatego znajdują swoje zastosowanie również w innych państwach na terenie Europy.

Bogaty wybór rozwiązań

W zależności od miejsca montażu, każde drzwi przeciwpożarowe będą musiały spełnić inne wymagania. Bogata i zróżnicowana oferta pozwala dopasować naszą stolarkę do specyfiki budynku oraz indywidualnych potrzeb Użytkowników. Oferujemy m.in. drzwi drewniane, aluminiowe, stalowe, z dwoma skrzydłami, przeszkleniami, czy modele bezklasowe. Każde drzwi mogą ponadto zostać wyposażone w inne funkcjonalności, np. samozamykacze, czy akcesoria do zamknięć ogniowych.

Kompleksowość usług

Priorytetem pozostaje dla nas zagwarantowanie naszym Klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa na wypadek wystąpienia pożaru. Właśnie z tego względu jesteśmy wyspecjalizowani w świadczeniu wszystkich usług związanych ze stolarką przeciwpożarową. W DOOR24 zapewniamy:

 • Doradztwo i pomoc przy wyborze drzwi przeciwpożarowych
 • Wykonanie drzwi przeciwpożarowych zgodnie z ustalonymi założeniami
 • Montaż drzwi przeciwpożarowych
 • Konserwację oraz serwis drzwi przeciwpożarowych

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – jesteśmy od tego, aby od podstaw pomóc Państwu w zagwarantowaniu maksymalnego bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia pożarem.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu:
biuro@door24.pl Telefon: +48 796 393 649