Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Brama przeciwpożarowa dwuskrzydłowa

Kategoria

Bramy przeciwpożarowe

Bramy przeciwpożarowe to kolejny element stolarki przeciwpożarowej, stosowany w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Bramy przeciwpożarowe służą zabezpieczeniu, odizolowaniu dróg ewakuacyjnych od miejsc objętych zagrożeniem pożarowym. Ich montaż ma na celu zapewnienie szybkiej i bezpiecznej ewakuacji z objętej pożarem przestrzeni. Chcąc zagwarantować najwyższy stopień ochrony przeciwpożarowej, należy sięgać jedynie po certyfikowane i sprawdzone rozwiązania. W DOOR24 zadbaliśmy o najwyższą jakość naszych produktów, którą potwierdzają nadane im liczne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Gdzie wykorzystuje się bramy przeciwpożarowe?

Bramy przeciwpożarowe doskonale sprawdzają się w obiektach, w których do zagospodarowania mamy dużą powierzchnię. Wykorzystuje się je ponadto w miejscach użytkowanych przez duże grupy ludzi. Są to przede wszystkim hale magazynowe i produkcyjne, zakłady przemysłowe, centra logistyczne, galerie handlowe, czy wielopoziomowe garaże podziemne.

Rodzaje bram przeciwpożarowych

W stolarce przeciwpożarowej stosuje się kilka podstawowych rodzajów bram przeciwpożarowych. Wszystkie są dostępne również w naszej ofercie. To odpowiednio:

 1. Bramy przesuwne – skrzydło przesuwa się w prawo lub lewo. Mogą zostać zamontowane wtedy, gdy dysponujemy miejscem po jednej stronie otworu.
 2. Bramy rozsuwane – oba skrzydła rozsuwają się w przeciwnych kierunkach. W tym przypadku niezbędne jest zachowanie odpowiedniego miejsca po obu stronach otworu.
 3. Bramy opuszczane, rolowane – brama otwiera się pionowo. Montujemy ją w sytuacji, w której nie mamy wystarczającej ilości miejsca po lewej i prawej stronie otworu drzwiowego.
 4. Bramy segmentowe – brama zbudowana jest z segmentów, które rolują się przy otwieraniu. Tego typu bramy pełnią jednocześnie dwie funkcje: bramy przeciwpożarowej oraz przemysłowej.
 5. Bramy rozwierne – są to bramy otwierane jak zwykłe drzwi. Ich montaż odbywa się w miejscach, w których brakuje przestrzeni z każdej ze stron wokoło otworu. Tego typu bramy mogą być użytkowane jak klasyczne drzwi, przy zachowaniu właściwości przeciwpożarowych.

W bramach przeciwpożarowych możemy zamontować także mniejsze drzwi. Umożliwią one ewakuację w sytuacji, w której główna brama pozostanie zamknięta. Tego typu drzwi pozwalają ponadto na płynną, codzienną komunikację pomiędzy pomieszczeniami bez potrzeby otwierania całej bramy.

Bramy przeciwpożarowe w ofercie DOOR24

Naszą ofertę tworzą bramy przesuwane, rozsuwane, opuszczane, segmentowe oraz rozwierne występujące w:

 • Klasie szczelności ogniowej EI30, EI60, EI120
 • Różnych wymiarach
 • Wersji dymoszczelnej
 • Wielu wariantach kolorystycznych – możliwość pomalowania drzwi na jeden z kolorów z palety RAL lub pokrycia okleiną
 • Z wbudowanymi drzwiami przejściowymi/ewakuacyjnymi

Jeżeli zastanawiają się Państwo, jaką bramę przeciwpożarową wybrać, zapraszamy do kontaktu pod numerem: +48 796 393 649

Dlaczego warto wybrać bramy przeciwpożarowe DOOR24?

Najwyższa jakość

Bramy przeciwpożarowe z naszej oferty są wykonywane z użyciem najnowszych innowacji technologicznych. Gwarantują doskonałą izolacyjność termiczną, zapobiegając wzrostowi temperatury za skrzydłem, nawet przy wzroście powyżej 150˚C. Cechuje je także niepodatność na działanie czynników zewnętrznych, atmosferycznych oraz korozję. Dzięki temu zapewniają bezpieczną drogę ewakuacji i szczelne odizolowanie stref objętych pożarem.

Certyfikaty

Aby bramy przeciwpożarowe mogły zostać wykorzystane w budynkach użyteczności publicznej, konieczne jest spełnienie przez nie licznych wymagań w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Każdy z dostępnych w naszym sklepie modeli został opatrzony:

 • Krajowym Certyfikatem Stałości Właściwości Użytkowych
 • Krajową Deklaracją Właściwości Użytkowych
 • Krajową Oceną Techniczną
 • Atestem Higienicznym

Nasze bramy przeciwpożarowe są zgodne z wymogami europejskimi, dlatego znajdują swoje zastosowanie również w innych państwach na terenie Europy.

Bogaty wybór rozwiązań

Bramy przeciwpożarowe są wykorzystywane w różnych miejscach o odmiennym charakterze. W naszej ofercie przygotowaliśmy dlatego szeroki wybór produktów, pozwalający na dopasowanie bramy pod wymagania i specyfikę każdego budynku. Posiadamy bramy przeciwpożarowe zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni. W każdej bramie możemy zamontować także osobne drzwi przejściowe/ewakuacyjne. Możliwość pomalowania skrzydła na jeden z kolorów RAL lub pokrycia go okleiną pozwala natomiast na staranne wkomponowanie bramy w otoczenie.

Bogaty wybór rozwiązań

Priorytetem pozostaje dla nas zagwarantowanie naszym Klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa na wypadek wystąpienia pożaru. Właśnie z tego względu jesteśmy wyspecjalizowani w świadczeniu wszystkich usług związanych ze stolarką przeciwpożarową. W DOOR24 zapewniamy:

 • Doradztwo i pomoc przy wyborze bram przeciwpożarowych
 • Wykonanie bram przeciwpożarowych zgodnie z ustalonymi założeniami
 • Montaż bram przeciwpożarowych
 • Konserwację oraz serwis bram przeciwpożarowych

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – jesteśmy od tego, aby od podstaw pomóc Państwu w zagwarantowaniu maksymalnego bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia pożarem. biuro@door24.pl Telefon: +48 796 393 649