Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Kategoria

Kurtyny przeciwpożarowe

Zadaniem kurtyn przeciwpożarowych jest zamknięcie stref przeciwpożarowych w momencie powstania zagrożenia. Kurtyny przeciwpożarowe pozwalają na bezpieczne zamknięcie większych przestrzeni – o długości nawet 20 m i wysokości 6 m. Sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie brak miejsca wokoło otworu uniemożliwia zastosowanie innych rozwiązań. Do ich niewątpliwych zalet zalicza się lekkość wykonania oraz bardzo estetyczne wykończenie, przesądzające o ich dużej popularności. Kurtyny przeciwpożarowe mogą dzięki temu niezwykle łatwo wkomponować się w stylistykę każdego obiektu. Często służą także jako kurtyny okienne.

Gdzie wykorzystuje się kurtyny przeciwpożarowe?

Ze względu na to, że kurtyny przeciwpożarowe są w stanie zamknąć bardzo duże przestrzenie, powszechnie stosuje się je na halach produkcyjnych, w magazynach, a także miejscach takich jak lotniska, hangary. Wysoka estetyka i brak specjalnych warunków dotyczących zabudowy pozwalają stosować je również w budynkach użyteczności publicznej. Są to przede wszystkim centra handlowe, czy biurowce. Należy ponadto pamiętać, że montaż kurtyn jest możliwy wszędzie tam, gdzie nie dysponujemy wystarczającą przestrzenią wokoło otworu.

Jak działają kurtyny przeciwpożarowe?

Kurtyna przeciwpożarowa składa się z płaszcza nawiniętego na wał. Jest on utrzymywany w pozycji otwartej, na co pozwala hamulec napędu mechanicznego lub zamek topikowy. W sytuacji zagrożenia pożarem płaszcz kurtyny zostaje zwolniony – rozwija się grawitacyjnie, w ten sposób szczelnie zamykając strefę pożarową.

Kurtyny przeciwpożarowe w ofercie DOOR24

W DOOR24 przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę kurtyn przeciwpożarowych:

 • Spełniających wymagania odporności ogniowej EI30, EI60, EI120
 • Sterowanych napędem elektrycznym lub za pomocą zamka topikowego
 • Dostępnych w różnych wymiarach
 • Z opcją malowania na jeden z kolorów z palety RAL

Kurtyny przeciwpożarowe to rozwiązanie wysoce estetyczne, jednocześnie gwarantujące także maksymalne bezpieczeństwo na wypadek pożaru. Dostępność rolet w wielu wymiarach i możliwość pomalowania ich na jeden z kolorów RAL umożliwiają dopasowanie ich do stylistyki i charakteru każdego obiektu.

W razie pojawienia się problemów lub wątpliwości przy wyborze kurtyn przeciwpożarowych serdecznie zachęcamy do kontaktu +48 796 393 649

Dlaczego warto wybrać kurtyny przeciwpożarowe DOOR24?

Najwyższa jakość

Konstrukcja kurtyn oferowanych przez naszą firmę gwarantuje ich najwyższą trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Składają się one z płaszcza wykonanego z niepalnej tkaniny z włókna szklanego, dodatkowo wzmocnionej stalowym drutem. Płaszcz ten pozostaje nawinięty na wał nawojowy umiejscowiony pomiędzy prowadnicami. Całą konstrukcję osłaniają maskownice.

Certyfikaty

Aby kurtyny przeciwpożarowe mogły zostać wykorzystane w budynkach użyteczności publicznej, konieczne jest spełnienie przez nie licznych wymagań w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Każdy z dostępnych w naszym sklepie modeli został opatrzony:

 • Krajowym Certyfikatem Stałości Właściwości Użytkowych
 • Krajową Deklaracją Właściwości Użytkowych
 • Krajową Oceną Techniczną
 • Atestem Higienicznym

Nasze kurtyny przeciwpożarowe są zgodne z wymogami europejskimi, dlatego znajdują swoje zastosowanie również w innych państwach na terenie Europy.

Bogaty wybór rozwiązań

Dbamy o to, aby nasze kurtyny przeciwpożarowe były kompatybilne z różnymi rodzajami wnętrz. Dostępność w wielu rozmiarach oraz możliwość pomalowania ich w wielu kolorach ułatwia dopasowanie każdego elementu do specyfiki budynku. Estetyczne wykończenia sprawiają natomiast, że kurtyny przeciwpożarowe mogą zostać wykorzystane jako kurtyny okienne.

Kompleksowość usług

Priorytetem pozostaje dla nas zagwarantowanie naszym Klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa na wypadek wystąpienia pożaru. Właśnie z tego względu jesteśmy wyspecjalizowani w świadczeniu wszystkich usług związanych ze stolarką przeciwpożarową. W DOOR24 zapewniamy:

 • Doradztwo i pomoc przy wyborze kurtyn przeciwpożarowych
 • Wykonanie kurtyn przeciwpożarowych zgodnie z ustalonymi założeniami
 • Montaż kurtyn przeciwpożarowych
 • Konserwację oraz serwis kurtyn przeciwpożarowych

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – jesteśmy od tego, aby od podstaw pomóc Państwu w zagwarantowaniu maksymalnego bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia pożarem. biuro@door24.pl Telefon: +48 796 393 649